Дзвоніть нам:

+38 (063) 139 6885Пн.-Пт. с 9 до 21

Виявлення слідів пальців рук

Виявлення слідів пальців рук

Рекомендації, що до виявлення слідів пальців рук:

снятие отпечатков пальцев рук
1. Перед початком огляду місця події з’ясувати вид злочину, спосіб та місце його скоєння; визначити вид огляду, необхідні технічні засоби; якщо огляд вторинний або додатковий, ознайомитися з первісними матеріалами.

2. На місці огляду детально дослідити обстановку, з’ясувати первісне положення предметів, подумки провести реконструкцію; при необхідності ознайомитися з показаннями свідків, потерпілих, учасників огляду; з’ясувати границі огляду, намітити послідовність роботи й точки фотозйомки.

3. Особу увагу приділяти місцю проникнення, відходу злочинця та подолання ним різноманітних перешкод.

4. До огляду об`єктів провести фотозйомку місця події, дотримуючись правил судової фотографії – всі дії погоджувати зі слідчим.

5. Детально дослідити обстановку місця події та предмети, на яких передбачається наявність слідів рук; провести вузлову, детальну (масштабну), а при необхідності — цвітоподільну контрастуючу фотозйомку виявлених слідів.

6. Оглядаючи та оброблюючи об’єкти, дотримуватися правила перестереження: тримати об’єкт так, щоб виключити пошкодження або втрату наявних та передбачаємих слідів; не залишати своїх слідів (рекомендується працювати в гумових рукавичках, а з мілкими предметами — за допомогою пінцета);

7. Комісійні об’єкти зі слідами рук, які необхідно вилучити, в місце, яке виключає можливість випадкового пошкодження слідів; попередити про це учасників огляду місця події.

8. Дотримуватися спеціальних умов, які дозволяють виявляти невидимі сліди; прозорі предмети досліджувані на просвіт та при косопадаючому світлі; глянцеві непрозорі предмети досліджувати в косопадаючому світлі та з використанням світофільтрів; при огляді змінювати положення предмета відносно джерела світла; прозорі плоскі об’єкти, на яких виявлені сліди рук з двох сторін, оброблювати з одної сторони темним дактилоскопічним порошком, а з другої — світлим.

Для фотозйомки таких слідів застосовувати протилежний по кольору фон: темні сліди фотографувати на світлому фоні, світлі — на темному; при пошуці слідів рук, утворених різними мінеральними й рослинними маслами, використовувати ультрафіолетові освітлювачі;
при пошуці слідів, забруднених сажею та копіттю, — електронно-оптичні перетворювачі.

9. При неможливості вилучити об’єкт зі слідами та необхідності обробки вилучених слідів рук важливо враховувати наступне: – вид, структуру та колір поверхні об’єкту; – давнина утворення слідів рук; можливість очищення поверхні від забруднення; – властивості використовуємих засобів.

10. При сумнівах у можливості якісного виявлення слідів і можливості їх «забивання» порошком при запиленні варто пронести обробку контрольного (експериментально утвореного) сліду на тій же поверхні.

11. В залежності від об’єкта, з магнітним порошком можна працювати як магнітним, так і немагнітним (ворсовим) пензлем. Надлишки немагнітного дактилоскопічного порошку віддаляються з поверхні об`єктів сильним струменем повітря (здуванням, гумовою грушею), а надлишки порошків – магнітним пензлем.

Підготовка порошку до роботи і перевірка його якостей повинні проводитися в лабораторних умовах и на полігонах, а не при огляді місця події. Кращим порошком може вважатися той, котрий виявляє більш старі сліди рук.

12. Не застосовувати незнайомі і недостатньо апробовані засоби.

13. Щоб уникнути псування чи втрати слідів необхідно враховувати термін збереження і реакцію потожирових слідів рук на проявники, та дотримуватися наступних правил: – не обробляти дактилоскопічними порошками вологі, сильно забруднені, липкі і жирні поверхні, а магнітними порошками — ще і поверхні з феромагнітних матеріалів, у тому числі пофарбовані; – не вносити охолоджені об’єкти в тепле приміщення, вологі об’єкти перед обробкою висушити; – не обробляти розчином нінгідріну в ацетоні лаковані, поліровані, пластмасові та інші розчинні в ацетоні поверхні; – не закопчувати жирні і шорсткуваті поверхні; – поверхні, покриті мінеральними оліями (деталі автомашини, зброя і т.п.), обробляти тільки парами йоду чи ціаноакрилату.

14. Пам’ятати, що якість виявлення слідів рук залежить від правильного напрямку руху дактилоскопічного пензля при пошуку сліду і наступній його доробці.

15. Для виявлення старих і підсохлих слідів рук поверхню об’єктів зволожити (подихом, за допомогою парової ванни, парами розчинників жирів: бензину, ацетону, ефіру та ін.), дати підсохнути – а потім обробити дактилоскопічним порошком.

16. При обробці поверхонь об’єктів дотримуватися наступних принципів: від не руйнуючих до руйнуючих.

Виявлення слідів пальців рук

Як що Вам потрібна допомога спеціаліста та виявлення слідів пальців рук, проведемо порівняння (ідентифікацію).

Оставить комментарий