Дзвоніть нам:

+38 (067) 477 3041Пн-Пт з 9 до 20

Cудово-почеркознавча експертиза

Cудово-почеркознавча експертиза. Особливості проведення багатооб’єктної почеркознавчої експертизи.

Багато об’єктні почеркознавчі експертизи є одним із видів почеркознавчих досліджень, необхідність у проведенні яких нерідко виникає при розслідуванні злочинів в економічній сфері.

Загалом почеркознавчі експертизи достатньо об’ємні і забирають у експерта багато часу. У багатьох випадках експерти всупереч положенням методики намагаються скоротити процес дослідження, що призводить до необґрунтованих, а іноді і помилкових висновків.

У судовому почеркознавстві багато об’єктною традиційно прийнято вважати експертизу, що містить 10-20 і більше об’єктів дослідження, або експертизу на вирішення якої поставлені питання відносно 10-15 ймовірних виконавців.

У цих випадках при складанні та оформленні висновку є деякі особливості, які зводяться в основному до використання групувань, скорочень і таблиць при перераховуванні досліджуваних документів, зразків почерку й підписів ймовірних виконавців, питань слідчого або суду, а також при описуванні результатів огляду, роздільного й порівняльного дослідження об’єктів, при формулюванні висновків.

Відступ від звичайної форми оформлення висновку обумовлений прагненням скоротити час на написання й читання висновку, зробити його більш лаконічним і зрозумілим.

З урахуванням накопиченого досвіду проведення почеркознавчих експертиз з великою кількістю об’єктів дослідження й були розроблені методичні рекомендації щодо особливостей оформлення таких висновків експертів.

Описувати велику кількість документів необхідно з урахуванням можливості їх групування з метою скорочення обсягу висновку.

У дослідницькій частині висновку не варто називати документ, а   вказувати лише його номер відповідно до номера, присвоєного цьому документу у вступній частині висновку.

Тоді запис здобуває наступного вигляду: “Підлягаючий дослідженню підпис від імені М…,  розміщений в накладній (№ 2) у графі “Одержав” і виконаний барвником чорного кольору”. При цьому робиться відповідна примітка: “Номери в дужках відповідають номерам, присвоєним документам у вступній частині висновку”.

Якщо дані, що цікавлять експерта, зведені у відповідну таблицю, то замість опису документа вказується номер, під яким цей документ значиться в таблиці. Крім того, у таблиці, в графі «Розташування досліджуваних підписів (номер графи, порядковий номер)» варто вказувати кольори барвника, яким виконаний досліджуваний підпис, якщо ця ознака може мати значення для дослідження.

Матеріал письма, способи виготовлення документів і нанесення штрихів доцільно описувати у висновку тільки у випадку, якщо при  огляді документа виявлені особливості, які можуть вплинути на процес дослідження й висновки (наприклад якщо на дослідження представлена копія документу, а не оригінал, або не перший екземпляр документа, а також якщо є припущення про використання незвичайного пишучого приладу.

При роздільному дослідженні експерт може описувати всі об’єкти дослідження (підписи, почерки) або в самому початку дослідницької частини висновку, або по пунктах, залежно від вирішення завдання. Останнє є більше зручним.

До висновку експерта-почеркознавця як правило повинні додаватися ілюстрації.

За їхньою допомогою в наочній і доступній для суду й слідства формі демонструються результати проведеного дослідження.

Ілюстрування висновку з багатооб’єктної експертизи проводиться на загальних підставах, відповідно до правил оформлення ілюстративних таблиць.

Особливістю ж є те, що при проведенні експертизи з великою кількістю досліджуваних об’єктів і висновків, об’єкти дослідження ілюструються експертом  на вибір.

Як що вам необхідна якісна та професійна судово-почеркознавча експертиза, звертайтеся до Нас.

Cудово-почеркознавча експертиза – 2018

Оставить комментарий