Проблеми роботи автоматизованої бази пошуку за слідами пальців рук. Засоби комп’ютеризації та автоматизації з’явилися в практиці експертних лабораторій наприкінці минулого століття і серйозно перетворили працю експерт звільнивши його від рутинної роботи, насамперед обробка кількісних показник приладів у ході вимірювання властивостей і ознак об’єктів. Комп’ютерна технік дозволила формувати індивідуальні і галузеві банки даних, довідкової інформації методик дослідження стосовно конкретного виду об’єкта; нарешті, розробка програмних засобів дало змогу перейти до автоматичного формування висновку експерта в процесі дослідження. Нові програми дозволяють обчислювати великі масив інформації, оцінювати випадкові погрішності і представляти експерту інформації для прийняття оціночних рішень.
В той же час, дактилоскопічні обліки, безсумнівно, залишаються найбільш точним та інформативним джерелом розкриття конкретних злочинів експертно-криміналістичною службою. На сьогоднішній день всі криміналісти розуміють, що єдиним шляхом подолання цієї проблеми є впровадження в роботу АДІС.
Якщо говорити простою мовою, то АДІС – це автоматична картотека, оснащена засобами, які дозволяють шукати інформацію не по обліковим даним, а саме по дактилоскопічним відзнакам. Але за цим простим визначенням криється дуже багато підводних каменів. Тому начальник криміналістичного підрозділу, який вважає, що достатньо встановити АДІС і розкриття будуть самі по собі, глибоко помиляється.
Основні недоліки в дактилокартах, що надходять можна згрупувати за такими ознаками:
- Нечітке, неконтрастне зображення відбитків. Не всі зони візерунків відображені. Замість відбитка стоїть відтиск.
- Відсутні контрольні відтиски та відтиски долонь, що не дозволяє впевнитися у правильності порядку розташування відбитків та не дає можливості працювати з слідами долонних поверхонь.
- Інформаційні дані про особу заповнені не повністю, нерозбірливим почерком, що у разі ідентифікації не дозволяє визначити установочні дані особи.
- Недоліки в інформаційних каратах та слідах рук: дуже низька якість фоторобот. Сліди завуальовані, неконтрастні, нечіткі, без масштабних лінійок, поділи лінійок не відповідають метричним вимірам. Непоодинокі випадки, що сліди переплутуються з різних кримінальних справ.
Взагалі при роботі з АДІС треба більш уваги приділяти тому, щоб як найменш виконувалось технічних операцій не пов`язаних з основною роботою. Використання комп`ютерної техніки тим більш ефективне, чим більше на неї перекладається повсякденної рутинної роботи.