Дзвоніть нам:

+38 (063) 139 6885Пн.-Пт. с 9 до 21

Судова – бухгалтерська експертиза.

У підручниках з криміналістики можна зустріти термін судова – бухгалтерська експертиза. Згідно чинної класифікації, закріпленої у нормативно правових актах Міністерства юстиції, вірно вживати термін судова економічна експертиза за експертними спеціальностями:

  • 11.1 Дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності;
  • 11.2 Дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій;
  • 11.3 Дослідження документів фінансово-кредитних операцій.

Все одно у юридичних колах, судова економічна експертиза та судова – бухгалтерська експертиза буде вживатися та визначати окрему галузь знань.

Судова – бухгалтерська експертиза призначається в тому випадку коли потрібно досконало та поглиблено дослідити фінансово-господарську діяльність, виробничу діяльність підприємства, установи, організації тобто всі  фінансові операції які здійснювалися.

Вона призначається на вимогу суду або слідчими які не можуть дати об’єктивної оцінки щодо справи. В зв’язку з цим судово-бухгалтерська експертиза може стати як і захистом для фізичних осіб так і для юридичних осіб від необґрунтованого обвинувачення в здійсненні злочину та захисту їх інтересів у спорах, тому враховуючи все це і  залучають експерта для дачі правдивого, раціонального експертного висновку. Судова – бухгалтерська експертиза загалом проводять в процесі самого розслідування. Цю експертизу проводять особи які володіють професійними знаннями – навичками в області бухгалтерського обліку, економічного аналізу, господарського контролю. Експерти бухгалтери в свою чергу мають керуватися при здійснені цього виду експертизи безпосередньо Інструкцією про судово-бухгалтерську експертизу,  крім цього керуються загальними нормами права та законом про судові експертизи.

При проведені судово-бухгалтерської експертизи експерт-бухгалтер має перш за все розпізнати або ж спростувати в бухгалтерській інформації, документів, цінних паперів, бланків, рахунків, договорів, тощо ознаки протиправної діяльності підприємства, установи, організації, які призвели до розкрадання майна, тощо. Встановити і розмір збитків або прибутку а також встановити невідповідність між відображеними в документах економічних даних. Після проведення даної експертизи експерт-бухгалтер складає висновок. Згідно цього висновку суд має змогу раціонально та об’єктивно оцінити обставини справи.

Як що Вам потрібно провести судова економічну експертизу (судова – бухгалтерська експертиза) звертайтесь в Наш центр.

Оставить комментарий