Зняти відбитки пальців у Києві.
Сліди папілярних узорів за своїм криміналістичним значенням займають перше місце в групі слідів-відображень, тому що вони частіше від інших зустрічаються в слідчій практиці і дозволяють найефективніше організовувати пошук та викриття злочинців.
Сліди рук залишаються майже на всіх предметах, до яких доторкається людина. На пластичних речовинах (пластилін, віск, розігрітий сургуч, глина) та сипучих утворюються об’ємні сліди, а на твердих поверхнях – поверхневі сліди, за якими можливе ототожнення особи.
Така можливість обумовлена будовою шкірного покриву долонної поверхні руки та особливими властивостями папілярних узорів.
Отже, для того, щоб речовими доказами у справі стали сліди рук, виявлені під час огляду місця події, їх повинні вилучити та зафіксувати у відповідності з вимогами кримінально-процесуального законодавства.
При застосуванні фотографічного методу фіксації слідів рук, необхідно відобразити на знімку як можна більше ознак слідів рук, вагоме значення при цьому має правильно підібране освітлення.
За допомогою правильно визначеному засобу освітлення вдається підкреслити виділити яскравість, кольорові контрасти, чіткість особливо в мікрорельєфі об’єктів.
Зі зміною умов освітлення, напряму світлового потоку змінюється співвідношення і розташування освітлених та затінених місць об’єкта змінюється напрям падаючих тіней, зовнішній вигляд об’єкта.
Різні види освітлення дають різний розподіл світлотіні на поверхні предмета. У залежності від властивостей об’єкта і задач дослідження вони можуть використовуватися як самостійно, так і в сукупності один з одним.
Наприклад, рівномірне безтіньове висвітлення послабляє інтенсивність відблисків металевих предметів, але дає плоске “необ’ємне” зображення.
Збільшення числа півтонів за рахунок спрямованого світла дозволяє передавати на знімку обсяг і рельєф поверхні.