Дослідження почерку і підписів
Наш центр, на підставі заяви (листа-замовлення), надає послуги фізичним і юридичним особам у вигляді проведення почеркознавчих досліджень по напрямку судової почеркознавчої експертизи за експертною спеціальністю 1.1. « Дослідження почерку і підписів » на основі яких, спеціалістами центру складаються письмові обґрунтовані висновки, що включають в себе відповіді на поставлені замовником (ініціатором проведення почеркознавчого дослідження) питання.
Також спеціалістами нашого центру проводиться аналіз раніше проведених почеркознавчих досліджень та експертиз по напрямку судової почеркознавчої експертизи за експертною спеціальністю 1.1. «Дослідження почерку і підписів» за результатами яких складені висновки експертних досліджень та висновки експерта, на предмет їх достовірності, обґрунтованості та відповідності процесуальним нормам і науково-обгрунтованим методикам.
Наші спеціалісти по напрямку судової почеркознавчої експертизи за експертною спеціальністю 1.1. « Дослідження почерку і підписів », є висококваліфікованими фахівцями зі стажем експертної роботи понад 10 років, мають вищу юридичну освіту та перебувають в реєстрі атестованих судових експертів.
Почеркознавче дослідження (експертиза) – це наукове дослідження, яке має встановлену процесуальну форму, проводиться експертом (спеціалістом) на базі спеціальних знань у галузі судового почеркознавства з метою встановлення фактів (фактичних даних), що мають доказове значення у справах.
Почерк – фіксована в рукописі, характерна для кожної особи і заснована на його письмово-руховому навику система рухів, за допомогою якої виконуються умовні графічні знаки. |
Завданнями судової почеркознавчої експертизи є:
Ідентифікаційні – встановлення конкретного виконавця рукопису (почерку, підпису) або виконання декількох рукописів однією чи різними особами шляхом використання методики судово-почеркознавчої ідентифікаційної експертизи, а саме:
- ототожнення особи – виконавця рукопису або його фрагменту;
- встановлення факту виконання різних рукописів чи їх фрагментів однією або різними особами;
- виключення особи виконавця на підставі встановлених стійких розбіжностей.
Діагностичні – встановлення умов виконання рукопису або стану виконавця шляхом застосування методики діагностичної судово- почеркознавчої експертизи, а саме:
- встановлення факту незвичності письма;
- встановлення характеру незвичності виконання рукопису (тимчасовий, постійний);
- встановлення видів “збиваючих” факторів: природних (не пов’язаних з навмисною зміною почерку), штучних (пов’язаних з навмисною зміною почерку);
- встановлення виду навмисної зміни почерку (зміна у межах скорописних форм літер, з наслідуванням літер друкарського шрифту, наслідуванням почерку іншої особи, виконання незвичною для даного письма рукою).
Класифікаційні – встановлення соціально – демографічних характеристик виконавця рукопису шляхом застосування методики класифікаційної судово-почеркознавчої експертизи, а саме:
- встановлення статі виконавця;
- встановлення віку виконавця;
- диференціація високо вироблених почерків за ступенем досконалості системи рухів.
Об’єктами судової почеркознавчої експертизи являються:
текст – вид рукопису, змістовна сторона якого зафіксована за допомогою буквених, цифрових або змішаних буквено-цифрових позначень, обсягом, відповідно, не менше чотирьох слів, восьми цифр, трьох слів та трьох цифр; | |
короткий запис – вид рукопису, змістовна сторона якого зафіксована буквеними, цифровими або змішаними буквено-цифровими позначеннями, обсягом, відповідно, до трьох слів та до семи цифр;
|
|
підпис – вид рукопису, що відображає прізвище (ім’я, по батькові) особи у вигляді літер та (або) умовних письмових знаків, та виконується з метою посвідчення.
|
Орієнтовний перелік вирішуваних питань дослідження почерку і підписів:
- Чи виконано рукописний текст (рукописні записи) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) певною особою?
- Чи виконані рукописні тексти (рукописні записи) у документі (документах) (назва документа та його реквізити, графа, рядок) однією особою?
- Чи виконано підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові особи, від імені якої зазначено підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?
- Чи виконано рукописний текст у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом збиваючих факторів (природних, штучних)?
- Чи виконано підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові особи, від імені якої зазначено підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом збиваючих факторів (природних, штучних)?
- Чи перебувала особа, яка виконала рукописний текст документа (назва документа та його реквізити, графа, рядок), у незвичайному стані?
- Чи виконано рукописний текст у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) навмисно зміненим почерком?
- Особою якої статі виконано рукописний текст?
- До якої групи за віком належить виконавець рукописного тексту?
Найменування послуг | Вартість надання послуг |
Консультація (попередній огляд матеріалів) | безкоштовно |
почеркознавче дослідження та надання письмового висновку | від 2000 грн. |
аналіз раніше проведених почеркознавчих експертиз та досліджень (в усній формі) | від 200 грн. |
аналіз раніше проведених почеркознавчих експертиз та досліджень (в письмовій формі) | від 1000 грн. |