Експертиза документів
Наш центр, на підставі заяви (листа-замовлення), надає послуги фізичним і юридичним особам у вигляді проведення досліджень документів по напрямку судової технічної експертизи документів за експертними спеціальностями 2.1. «Дослідження реквізитів документів», 2.3. «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів» на основі яких, спеціалістами центру складаються письмові обґрунтовані висновки, що включають в себе відповіді на поставлені замовником (ініціатором проведення дослідження) питання.
Також спеціалістами нашого центру проводиться аналіз раніше проведених технічних досліджень документів та експертиз по напрямку судової технічної експертизи документів за експертними спеціальностями 2.1. «Дослідження реквізитів документів», 2.3. «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів» за результатами яких складені висновки експертних досліджень та висновки експерта, на предмет їх достовірності, обґрунтованості та відповідності процесуальним нормам і науково-обгрунтованим методикам.
Наші спеціалісти по напрямку судової технічної експертизи документів за експертними спеціальностями 2.1. «Дослідження реквізитів документів», 2.3. «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів», являються висококваліфікованими фахівцями зі стажем експертної роботи понад 10 років, мають вищу юридичну освіту та перебувають в реєстрі атестованих судових експертів.
Експертиза документів – це одна з галузей криміналістичної техніки, предметом якої є дослідження об’єктів друкованого походження, типографських та машинописних текстів, відтисків печаток та штампів, реквізитів документу, знищених чи прихованих записів, які можуть мати доказове значення по цивільним та кримінальним справам.
Експертиза документів вирішує наступні задачі:
Ідентифікаційні дослідження:
- ототожнення предметів за їх матеріально-фіксованим відображенням (друкарських форм, печаток, штампів, літер друкарських машин, матриць касових апаратів, множильних апаратів тощо);
- ототожнення обладнання, фотонегативів та інших засобів, що використовуються для виготовлення друкарських форм, печаток тощо;
- ототожнення осіб, які виготовили документ;
- встановлення цілого документа за його частинами (або частиною);
- визначенні джерела (спільності) походження документу (матеріалів).
Діагностичні дослідження – це виявлення сутності конкретно взятого для вивчення об’єкта за його ознаками, віднесенні його до певного класу, виду, типу, шляхом встановлення:
- способу виготовлення документа чи його частин;
- факту зміни первинного змісту;
- змісту слабко видимих чи невидимих текстів;
- часу (абсолютного та відносного) виготовлення документів чи його частин;
- природи та родової (видової) належності матеріалів документа (чорнил, паст кулькових ручок, паперу тощо);
- хронологічної послідовності нанесення штрихів, що перетинаються;
- класу, типу, марки, моделі друкарської машини, копіювального апарата, знакодрукуючого (знакосинтезуючого) пристрою тощо;
- способу нанесення зображення відбитків печаток та штампів;
- виду кліше печатки та штампу;
- способу виготовлення печаток та штампів тощо.
Експертиза документів – об’єкти:
- грошові знаки, які знаходяться чи знаходились в офіційному обігу;
- документи, що засвідчують особу, подію, освіту, трудовий стаж (паспорт, свідоцтво про народження, одруження і розірвання шлюбу, переміну прізвища, імені, по батькові, трудова книжка та вкладиш до неї, посвідчення водія, службові, військові, ветеранів, інвалідів, дипломи про освіту, присвоєння звання, пенсійна книжка, пенсійні листи, листки тимчасової непрацездатності тощо);
- проїзні документи (квитки на проїзд залізничним, морським, річковим, повітряним і міським транспортом, документи на перевезення вантажу тощо);
- знаки поштової оплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками тощо);
- знаки поштової оплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками тощо);
- документи, що обслуговують грошовий обіг (книжки ощадні, чекові, депозитні; чеки грошові, майнові, розрахункові; бланки фінансування, страхування; акредитиви; марки податкові, митні, акцизні; доручення на видачу коштів, пенсій, майна; сертифікати якості, на право вивезення та ввезення, поліси страхування; ліцензії тощо);
- білети тиражних та миттєвих лотарей;
- цінні папери (акції, облігації, казначейські зобов’язання, ощадні сертифікати, приватизаційні папери, векселя тощо);
- інші документи та цінні папери, передбачені чинним законодавством;
- слідоутворюючі поверхні засобів письма та інших технічних засобів (друкарських форм, печаток, штампів тощо), за допомогою яких виготовляються документи та їх реквізити на певних матеріальних носіях;
- зміст документів (текс, підписи, відбитки печаток, штампів тощо);
- матеріали документів (папір, речовина штрихів, клей тощо);
- залишки травлячих речовин тощо.
Орієнтовний перелік вирішуваних питань технічної експертизи документі:
- Яким способом нанесений відтиск печатки (штампа, факсиміле)?
- Чи нанесено відтиск печатки (штампа, факсиміле) в даному документі наданою печаткою (штампом, факсиміле)?
- Чи нанесено відтиск печатки (штампа, факсиміле) в наданому документі печаткою (штампом, факсиміле), експериментальні та вільні зразки відтисків якої (якого) надані для порівняльного дослідження?
- Чи нанесено відтиск печатки (штампа, факсиміле) в наданих документах однією і тією самою печаткою (штампом, факсиміле)?
- Чи нанесений відтиск печатки (штампа) у той час, яким датований документ?
- Чи вносились у текст документа зміни? Якщо вносилися, то яким чином (підчистка, дописка, травлення, виправлення тощо) і який зміст первинного тексту?
- Чи була замінена в документі фотокартка?
- Чи замінювались у документі (договорі, зошиті, книзі, медичній картці тощо) аркуші?
- Який зміст замаскованого (зафарбованого, забрудненого, замазаного тощо) тексту?
- Який зміст знебарвленого тексту?
- Чи є в даному документі (аркуші паперу) невидимий текст і якщо є, то який саме?
- Чи є на документі (аркуші паперу) удавлені штрихи, утворені писальним приладом (знакодрукувальним пристроєм тощо)? Якщо є, то який зміст тексту, що утворений удавленими штрихами?
- Чи є на обгорілих аркушах який-небудь текст і (або) зображення? Якщо є, то який (яке) саме?
- Писальним приладом якого типу виконано рукописні тексти (підписи) у наданому документі?
- Яким чином виконаний підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові), текст документа (за допомогою технічних засобів чи писальним приладом)?
- Чи виконані записи писальним приладом (кульковою ручкою, ручкою з пером, олівцем тощо), наданим на дослідження?
- У якій послідовності виконувались реквізити даного документа (підпис, відтиск печатки тощо)?
- Чи становили раніше одне ціле надані на експертизу частини документа?
- Чи належали надані на експертизу частини документа визначеному документу (накладній, видатковому касовому ордеру тощо)?
- Чи виготовлено наданий документ шляхом монтажу за допомогою комп’ютерної або копіювально-розмножувальної техніки?
- Який (які) спосіб (способи) поліграфічного друку використано під час виготовлення даного документа?
- Чи відповідає даний цінний папір (акція, облігація, сертифікат, вексель тощо) за своїми характеристиками аналогічним цінним паперам, що виготовляються Держзнаком України (або вказати іншого виробника)?
- Чи відповідає надана банкнота за своїми характеристиками аналогічним банкнотам, що випущені в обіг Національним банком України?
- Який тип принтера (копіювального апарата, багатофункціонального пристрою), на якому виготовлений наданий документ?
Найменування послуг | Вартість надання послуг |
Консультація (попередній огляд матеріалів) | безкоштовно |
технічне дослідження документів та надання письмового висновку | від 2000 грн. |
аналіз раніше проведених технічних досліджень документів та експертиз (в усній формі) | від 200 грн. |
аналіз раніше проведених технічних досліджень документів та експертиз (в письмовій формі) | від 1000 грн. |
Добрый вечер. У меня потрульная полиция изъяла водительское удостоверение ( 1998г), якобы оно поддельное. Сколько будет стоить проведение экспертизы подлинности данного документа.
ДОБРИЙ ДЕНЬ! В МЕНЕ ТАКЕ ПИТАННЯ: Я ТО ХОДИВ В АВТОШКОЛУ І ОТРИМАВ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ, АЛЕ Є СУМНІВИ, ЧОМУ! ТОМУ ЩО В МЕНЕ БУВ ЛИШЕ МОПЕД І Я РІШИВ ЗАМОВИТИ В ІНЕТІ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ. ДУМАВ ЩО НАСТОЯЩЕ З АВТОШКОЛИ, А КОЛИ МИНУВ ТЕРМІН 2 РОКИ ТО Я РИШИВ ОБМІНЯТИ. А ОКАЗУЄТЬСЯ ПІДРОБКА ТОДІ Я НЕОЧІКУВАНО ЗІТКНУВСЯ З НЕПРИЄМНОСТЯМИ “ЗАЛІЗ В ЧОРНУ ТРУБУ, А ВИЛІЗТИ НІЯК НЕ ЗМІГ” ЦЕ ЗНАЧИТЬ РАПТОМ ПРИЙШЛА ПОЛІЦІЯ І СКЛАЛА ПРОТОКОЛ, А МЕНЕ ЧУТЬ НЕ АРЕШТУВАЛИ. ТОДІ Я ВІД ТИХ ПІР ПОБОЮЮСЬ. КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ ТЕРМІН ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ, КОТРЕ ОТРИМАВ, А ПЕРЕД ОБМІНОМ Я ПОВИНЕН НА ВСЯКИЙ ВИПАДОК ПЕРЕСТРАХУВАТИСЯ, ЦЕ ЗНАЧИТЬ СВОЄ ПОСВІДЧЕННЯ ВИЛУЧИТИ НА ДЕ-ЯКИЙ ЧАС НА ЕКСПЕРТИЗУ ЩОБ ВЗНАТИ ТОЧНО, ЧИ НЕМА ПІДРОБКИ. А В ЗАГАЛІ МОЖНА ДО ВАС ЗАЙТИ ЗІ СВОЇМ ПОСВІДЧЕННЯМ?