Дзвоніть нам:

+38 (063) 139 6885Пн.-Пт. с 9 до 21

Поліграф (детектор брехні), чи пройдетие Ви його успішно?

Поліграф (детектор брехні).

Понад 15 років Роберт Хансен вів подвійне життя. В одному житті він був ветераном Федерального бюро розслідувань США з 25-річним стажем, який мав доступ до найбільш секретних даних нації. В іншому житті він шпигував для російського уряду. Обман Хансена було виявлено із застосуванням поліграфа, й в лютому 2001 року він був остаточно заарештований. Згодом він визнав себе винним у 15 звинуваченнях, пов’язаних із шпигунством.

Шпигуни, мабуть, найкращі брехуни у світі, тому що вони повинні бути такими. Але й більшість з нас практикує обман у нашому повсякденному житті, навіть тоді, коли ми говоримо знайомій дівчині, що її жахлива зачіска “виглядає досить гарно”.

Люди лицемірять та обманюють інших з багатьох причин. Найчастіше, брехня – це механізм захисту, який використовується для уникнення проблем із законом чи владою. Іноді ви можете успішно збрехати, але іноді це може бути не так просто. Поліграф, що зазвичай називається “детектором брехні”, є інструментом, який контролює фізіологічні реакції людини. Цей інструмент, насправді, не виявляє брехні. Але він може визначити, чи відображаються реакції, притаманні для обманливої поведінки.

Як думаєте, Ви можете обдурити поліграф та експерта? Поліграф – це, по суті, комбінація медичних приладів та методичних правил, які використовуються для контролю змін, що відбуваються в організмі. Коли людина допитується про певну подію або інцидент, експерт дивиться, як змінюється частота серцебиття, артеріальний тиск, рухова й електродермальна активність людини у порівнянні з базовим рівнем. Ці коливання можуть свідчити про те, що людина є неправдивою, й результати досліджень інтерпретуються експертом через застосування алгоритмів прийняття рішень.

Експертизи із застосуванням поліграфа найчастіше пов’язані з кримінальними розслідуваннями, але є й інші випадки, коли він використовуються. Ви можете в один прекрасний день піддаватися опитуванню із застосуванням поліграфа перед наймом на роботу. Багато державних відомств та деякі роботодавці приватного сектору вимагатимуть або попросять вас пройти тест на поліграфі перед початком роботи. Також є вірогідність зустрітися з поліграфологом під час проведення службового розслідування на підприємстві, якщо сталася надзвичайна подія.

Поліграф (детектор брехні)

Поліграф (детектор брехні)

Усі перераховані форми застосування поліграфа не суперечать законодавству України, й в багатьох випадках сьогодні вже прямо ним передбачені. Зокрема, проведення судової психологічної експертизи із застосуванням комп’ютерного поліграфа передбачено пунктом 6.8 розділу VI «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 1350/5 від 27.07.2015 року. З 2010 року професія «експерт-поліграфолог» включена в Національний класифікатор професій України (код 2144.2), що є офіційним визнання даної професії в країні. За статистичними даними Єдиного державного реєстру судових рішень – існує загальна позитивна вітчизняна динаміка розвитку судових експертиз із застосуванням поліграфа.

Безумовно, ще є досить питань, які потрібно впровадити та врегулювати для остаточного визнання поліграфа судовою системою та широкою громадськістю, зокрема, гарантувати, що експерт-поліграфолог дотримується міжнародних стандартів діяльності в галузі психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа (ASTM) тощо. Але, незалежно від того, чи погоджуєтесь Ви особисто або не погоджуєтесь з використанням поліграфа, тисячі людей добровільно проходять такі дослідження щороку.

Щоби отримати додаткові відомості про проведення кадрових опитувань та експертиз із застосуванням поліграфа й пов’язані з ними теми, звертайтесь до нас.

Поліграф (детектор брехні) – 2017

Один ответ на “Поліграф (детектор брехні), чи пройдетие Ви його успішно?”

Оставить комментарий