Дзвоніть нам:

+38 (067) 477 3041Пн-Пт з 9 до 20

Дослідження в криміналістиці ножових поранень (керамбит).

Дослідження в криміналістиці. «За однією легендою, форма керамбіта – це кіготь тигра, за іншою – лапа півня.» Керамбіт – ніж з вигнутим клинком і заточуванням, як правило, з внутрішньої сторони.

Зовні конструкція керамбіта виглядає так: кривої клинок, заточений з внутрішньої сторони, і кільце на кінці рукояті, в яке протягують вказівний палець для кращого утримання. Завдяки цьому кільцю, ніж надзвичайно важко вибити в ході сутички. Техніка застосування розрахована в основному на січні удари, перерізають м’язи та сухожилля.

За рахунок форми криміналістичні лабораторії зазвичай не відносять цей ніж до холодної зброї, так як лезо не перебуває на осі ножа. Керамбіт є не забороненим зброєю в Україні, але за допомогою нього можна нанести смертельні поранень в місця виходу великих кровоносних судин.
На найбільш поширена техніка утримання, траєкторія ударів і місця нанесення удару. Приклад смертельного місця для зачепа керамбіта.
Ідеальне місце ураження – пахвова артерія і вена. М’язами плечового пояса ямка закрита тільки зверху і з боків. Знизу товсті артерія і вена прикриті тільки шкірою, клетчакі. Якщо підняти руку вгору, можна промацати іншою рукою сильну пульсацію в пахви (пахвовій артерії) – це і є ідеальне місце, для удару знизу, для зачепа керамбіітом.

Техніка роботи керамбіта передбачає нанесення великої кількості січних ударів і порізів, а сама рана за визначенням – колота, рвана.

Так само можливе нанесення колючого удару при зворотному русі руки. Найбільш ймовірні місця для цього:

– стегно
– очеревина
– шия
– печінку
– сідниця
– шия

Тобто місця не прикриті кістками. Так само можливий удар в підключичну ямку з подальшим переломом ключиці при добуванні. Рани глибокі колото-рвані.

Ця інформація може бути корисною, при дослідженні криміналістами ножових поранень. Дослідження в криміналістиці 2017.

Оставить комментарий