Експертиза цифрового письма. Особливості підготовки матеріалів для експертизи цифрового письма. Повнота дослідження і точність висновків експерта при дослідженні цифрового письма знаходиться у прямій залежності від правильності і повноти підготовки матеріалів, необхідних для ідентифікаційного дослідження.
Експерту повинні бути надані вільні та експериментальні зразки цифрового і буквеного письма кожного передбачуваного виконавця.
Вільних зразків цифрового письма повинно бути не менше 8-10 аркушів на кожну особу. Бажано, щоб ці зразки містили записи, аналогічні досліджуваним.
По можливості вільні зразки цифрового письма повинні бути написані таким же пишучим приладдям (олівець, ручка ), що і досліджувані записи.
Поряд із зразками цифрового письма повинні надаватись і зразки буквеного письма, Вільні зразки буквеного письма особливо корисні у тих випадках, коли з якихось причин кількість зразків цифрового письма недостатня.
Експериментальні зразки повинні бути порівнянні із досліджуваним документом, тобто відповідати за призначенням документа, матеріалами письма тощо. Експериментальні зразки слід відбирати під диктовку, у звичній позі.
Цифровий текст для диктовки повинний складатися не тільки з розрізнених цифр, але й обов′язково з таких же, як і досліджувані, записів.
Виходячи із специфіки цифрових записів, на експериментальні зразки цифрового письма не слід поширювати одно з правил буквеного письма, яке забороняє з тактичних причин диктувати весь текст або його частину.
Диктуючи цифровий запис, який складається із дробових чисел, а також такий, що містить слова –“супутники”, не можна вказувати особі, яка виконує експериментальні зразки, як виконувати й де розміщувати дробові числа та слова – “супутники”. Якщо особа відмовляється виконувати цифрові записи, необхідно продиктувати слова, в яких були б відповідні буквосполучення та букви.
Експериментальних зразків від кожної особи повинно бути відібрано не менше 10-15 аркушів з тим, щоб всі записи були повторені декілька разів.