Дзвоніть нам:

+38 (063) 139 6885Пн.-Пт. с 9 до 21

Почеркознавча експертиза

Судова почеркознавча експертиза – це наукове дослідження, яке має встановлену законом процесуальну форму, проводиться експертом на базі спеціальних знань у галузі судового почеркознавства відповідно до норм процесуального законодавства, які визначають її призначення та проведення, з метою встановлення фактів (фактичних даних), що мають доказове значення у справах.

Почерк – фіксована в рукописі, характерна для кожної особи і заснована на його письмово-руховому навику система рухів, за допомогою якої виконуються умовні графічні знаки.

почеркознавча експертиза

Завданнями судової почеркознавчої експертизи є:

Ідентифікаційні – встановлення конкретного виконавця рукопису або виконання декількох рукописів однією чи різними особами шляхом використання методики судово- почеркознавчої ідентифікаційної експертизи. А саме:

– ототожнення особи – виконавця рукопису або його фрагменту;
– встановлення факту виконання різних рукописів чи їх фрагментів однією або різними особами;
– виключення особи виконавця на підставі встановлених стійких розбіжностей.
Діагностичні – встановлення умов виконання рукопису або стану виконавця шляхом застосування методики діагностичної судово- почеркознавчої експертизи. А саме:
– встановлення факту незвичності письма;
– встановлення характеру незвичності виконання рукопису (тимчасовий, постійний);
– встановлення видів “збиваючих” факторів: природних (не пов’язаних з навмисною зміною почерку), штучних (пов’язаних з навмисною зміною почерку);
– встановлення виду навмисної зміни почерку (зміна у межах скорописних форм літер, з наслідуванням літер друкарського шрифту, наслідуванням почерку іншої особи, виконання незвичною для даного письма рукою);
Крім цього, одним із завдань судово- почеркознавчої експертизи також є встановлення статі виконавця рукопису.

Об’єктами судової почеркознавчої експертизи можуть бути:

  • текст – вид рукопису, змістовна сторона якого зафіксована за допомогою буквених, цифрових або змішаних буквено-цифрових позначень, обсягом, відповідно, не менше чотирьох слів, восьми цифр, трьох слів та трьох цифр;
  • короткий запис – вид рукопису, змістовна сторона якого зафіксована буквеними, цифровими або змішаними буквено-цифровими позначеннями, обсягом, відповідно, до трьох слів та до семи цифр;
  • підпис – вид рукопису, що відображає прізвище (ім’я, по батькові) особи у вигляді літер та (або) умовних письмових знаків, та виконується з метою посвідчення.

Судова почеркознавча експертиза вирішує наступні питання:

– «Петровим Сергієм Івановичем чи іншою особою виконаний руко-писний текст прибуткового ордера №4 від 15 вересня 2014 року?»
– «Івановим Іваном Петровичем чи іншою особою виконані рукописні за¬писи, що починаються словами “Довожу до Вашего ведома…” та закінчуються словами “…Аноним” анонімки, отриманої 08.05.2014р. головою Бузівської сільської ради?»
– «Однією чи різними особами виконані рукописні записи та підписи від імені Іванова І.І. у розписках від 20.01.2011 та 22.05.2013?»
– «Сидоровим Костянтином Петровичем чи іншою особою виконаний під¬пис від імені Сидорова К. П. в графі «одержав» накладної №15 від 25 вересня 2014 року?»
– «Чи виконаний рукописний текст розписки Іванова І.І. від 24.04.2014 під впливом «збиваючих» факторів (алкогольне сп’яніння, емоційне збудження, захворювання тощо)?»

Один ответ на “Почеркознавча експертиза”

  1. […] на стадії роздільного дослідження може лише констатувати наявність ознак незвичного […]

Оставить комментарий