Дзвоніть нам:

+38 (067) 477 3041Пн-Пт з 9 до 20

Судова експертиза почерку і підпису.

Судова експертиза почерку і підпису. Для розпізнавання особистості по почерку, крім загальних закономірностей формування почерку, треба знати закономірності залежності конкретних ознак від певних властивостей особистості. В даний час проведено ряд досліджень, в результаті яких отримані дані про залежність почерку від вікової та статевої приналежності (П.Г.Кулагін, А.П.Рогозін, М.А.Якунін), від національності (Н.П.Кліменко, А .А.Коробейніков, С.А.Папков і ін.) і від професійних навичок виконавця документа (П.С.Булдаков, І.П.Ефіменко). Але деякі з цих досліджень проведено на недостатньо великому статистичному матеріалі, тому отримані відомості в ряді випадків мають лише попередній характер.

Експериментальний матеріал досліджувався вероятностно – статистичними методами з застосуванням ЕОМ.

В результаті виявилося можливим виявити деякі закономірності формування ознак почерку і залежності останніх від статі і віку виконавця рукопису. Були виділені ознаки почерку, що містять інформацію про групову приналежність виконавця, запропоновані класифікації названих ознак і доведено принципову можливість побудови ймовірнісно-статистичної моделі розпізнавання. На наявному експериментальному матеріалі перевірена надійність практичного застосування запропонованих методик розпізнавання по почерку статі і віку виконавця рукопису.

Важливим висновком з проведених експериментальних досліджень є висновок про існування кореляційної зв’язку ознак почерку з віком і статевою приналежністю виконавця документа.

Залежність ознак почерку від властивостей особистості не причинно-наслідковий (так припускають графологи), а кореляційний, статистична, так як немає жодної ознаки, який зустрічався б у представників лише однієї групи осіб. Навпаки, кожен ознака почерку може проявитися у осіб різного віку і статі, але у представників однієї групи осіб він може зустрічатися частіше, ніж в іншої.

Тому для оцінки за ознаками почерку інформації про групову приналежність виконавця рукописи необхідно застосовувати ймовірносно-статистичні методи. Лише названі методи дозволяють розробляти математичну модель розпізнавання особистості і оцінити достатність сукупності виділених ознак висновку про віковий чи іншої групової приналежності виконавця рукописи.

Судова експертиза почерку і підпису.

Методика диференціації рукописів на чоловічі і жіночі.

Диференціація рукописів на чоловічі і жіночі заснована на експериментальному матеріалі відповідно до загальних принципів диференціації. Суть її полягає в поділі рукописів на два протилежних класу, в даному випадку на чоловічі і жіночі.

Результати експериментальних досліджень дозволили прийти до наступних висновків:

У почерках не міститься ознак, які б зустрічалися тільки в рукописах, виконаних чоловіками, або в рукописах, виконаних жінками. Однак цілий ряд ознак частіше зустрічається в рукописах чоловіків і жінок, можливо встановлення статі виконавця.
За коефіцієнтами, що відображає різну частоту народження ознак почерку в рукописах чоловіків і жінок, можливо встановлення статі виконавця.

Перш ніж приступити до аналізу почерку, необхідно переконатися, що досліджуваний матеріал достатній за обсягом (текст повинен становити не менше 1 сторінки стандартного аркуша). Рукопис повинен бути виконана високовиработанним незміненим почерком.

Судова експертиза почерку і підпису. Роботу над матеріалом доцільно вести в такій послідовності:

– Перш за все вивчається надійшла на дослідження рукопис;

– Потім на листку або в журналі з аналізу матеріалів зазначається, які з ознак, зазначених в таблиці, в цьому рукописі є;

– Далі по кожній області ознакою проставляються коефіцієнти статистичних ймовірностей, які увійшли в характеристику рукописи (за правилами множення наближених чисел);

– Робота закінчується поясненням отриманого твори статистичних ймовірностей.

Якщо твір коефіцієнтів виявлялося більше одиниці, то робиться висновок, що почерк належить, ймовірно, чоловікові; якщо ж менше – ймовірно, жінці.

Така сукупність правил, що визначають порядок, чергування окремих дій для отримання даних, на підставі яких вирішується питання: ким – чоловіком або жінкою – написаний текст досліджуваного документа. Вихідними даними для вирішення є детальне вивчення рукопису за ознаками.

Як що Вам потрібна судова експертиза почерку і підпису, звертайтесь в наш центр.

Оставить комментарий