Дзвоніть нам:

+38 (067) 477 3041Пн-Пт з 9 до 20

Експертиза, дослідження фото та відео матеріалів.

Експертиза, дослідження фото та відео матеріалів. Підготовка та призначення відеофоноскопiчної експертизи. Підготовка є важливим елементом проведення експертизи, одним з вирішальних факторів, які в великій ступені впливають на її ефективність.

Органiзацiйною формою підготовки експертизи є огляд речових доказів. У процесі Огляду віршується відносність об’єктів до розслідуваної події на основі аналізу всіх зібраних доказів по провадженню. Однією з особливістю Огляду об’єктів відеозапису є розділовій огляд засобів та матеріалів відеозапису, а потiм їх комплексне дослідження. Огляд засобів відеозапису можна умовно розділити на три етапи. На качана встановлюються функціональні особливості засоби відеозапису, потiм індивідуалізуючи його характерні риси. Завершується огляд встановленням особливості влаштування відеозапису, що свідчать про його причино – слідчий зв’язок з розслiдуваною подією. На першому етапі встановлюються вид влаштування відеозапису.

В ході наступного етапу, де засоби відеозапису вивчаються в комплексі з матеріалами, встановлюється принципова можливість виготовлення конкретного відео на даному пристрої відеозапису. Вiд встановлення можливості виготовлення даного відео за допомогою певного пристрою відеозапису залежить прийняття рішення про проведення попереднього дослідження, призначення експертизи, а також відсування слідчих версій.

Як вже раніше говорилося, при огляді об’єктів відеозапису, першочергово засоби вивчаються окремо від матеріалів.

 Слідчій огляд матеріалів відеозапису складається з двох стадій:

  • вивчення та дослідження їх зовнішніх ознак;
  • виявлення та фіксація змісту інформації, відображеної на носіях відеозапису.
    Для більш детального Вивчення засобів та матеріалів відеозапису часто проводитися їх попереднє дослідження. В результаті може бути отримана додаткова інформація, що дозволяє віршувати наступні питання:
  • висувати нові та перевіряти існуючі слідчі версії;
  • будувати тактику проведення окремий слідчих дій;
  • приймати рішення про залучення об’єкта до справи в якості мовленнєвого доказу, про призначення судової експертизи.

Однією з важливіших умов попередня дослідження речових доказів є використання таких методів, які забезпечують зберігання речових доказів в їх первинному вигляді. Попереднє дослідження, як правило, є логічнім завершення огляду.  Після огляду та попередня дослідження речових доказів віршується питання про доречність призначення експертизи. В постанові при призначення судової експертизи засобів та матеріалів відеозапису слідчий може відобразити наступні питання:

– який зміст сюжетів пред’явленого для дослідження відео;

– чи було дане  відео виконано за допомогою пред’явленого пристрою;

– чи містяться на пред’явленому відео ознаки монтажу;

– чи одночасно виконувався запис зображення та звуку на пред’явленому відео;
– i таке інше.

Вибираючи експерта для проведення експертизи засобів та матеріалів відеозапису, враховується компетентність майбутнього експерта в галузі криміналістики, телебачення, відеотехніки.

Таким чином, слід враховувати, що викриття, вилучення та використання засобів та матеріалів відеозапису має свої особливості, які можуть мати вирішальне значення в процесі доказу.

Проведення криміналістичної експертизи складається з таких етапів:

– попереднього огляду об’єктів дослідження;

– роздільного дослідження;

– порівняльного дослідження;

– кінцевої оцінки сукупності ідентифікаційних ознак.

експертиза, дослідження фото та відео

Як що Вам необхідна експертиза, дослідження фото та відео матеріалів звертайтесь до Нас.

Оставить комментарий